قوانین و مقررات

 توضیحات

کاربران گرامی، لطفا درصورت امکان قبل از استفاده از خدمات ارائه‌شده وب‌سایت فروش، موارد مطروحه را به‌دقت مطالعه فرمایید تا ما را در ارائه بهتر خدمات یاری فرمایید.

 ثبت نام و پذیرش قوانین

برای استفاده از هرگونه خدمات ارائه‌شده در وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین  نیاز به ثبت نام در سیستم دارید. با پذیرفته‌شده شما به‌عنوان کاربر در سیستم، شما به‌صورت خودکار قوانین و مقررات ما را پذیرفته و ملزم به رعایت و اجرای آن هستید. این قوانین براساس قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران و منطبق با سیاستگذاری‌ها و قوانین وزارت صنعت و معدن (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی)، وزارت ارشاد (ساماندهی) و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تهیه و اجرایی شده است. این قوانین درصورت تغییر در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد و از طریق پنل کاربری و رایانامه(پست الکترونیکی) به‌اطلاع شما خواهد رسید. توجه داشته باشید، استفاده از سیستم به‌صورت متناوب به‌منظور پذیرش کلیه قوانین بروزرسانی شده است. درصورت عدم موافقت با قوانین فوق مراتب را از طریق پست الکترونیک info@zein.ir به اطلاع ما برسانید و یا حساب کاربری خود را غیر فعال سازید.

 ثبت و سفارش کالا

کاربران می‌توانند در ۲۴ ساعت از تمامی ۷ روز هفته سفارشات خود را ثبت نمایند. سفارشات بر اساس زمان ثبت در انتظار تایید قرار گرفته و پس از آن آماده ارسال خواهند گشت. تمامی سفارشات در روز بعد آماده تحویل به سیستم‌های ارسال کالا خواهند شد

ساعات کاری واحد فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی کتاب زین ، در حال حاضر ۸ صبح الی ۵ بعد ازظهر می‌باشد. روزهای کاری بر اساس تقویم رایج در کشور بوده و در تعطیلات رسمی، واحد فروش نیز تعطیل بوده و سفارش‌های ارسالی در فردای روز تعطیلی پیگیری و آماده می‌شود. وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین این حق را برای خود قائل و محفوظ می‌دارد که در راستای تصمیمات گرفته شده و یا تعطیلی‌های پیش‌بینی نشده در تقویم رسمی، فروشگاه را برای آن مدت تعطیل نماید. وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین  جهت تعطیلات نوروز حداکثر ۷ روز قبل از آن اخبار مرتبط را منتشر می‌سازد.

با توجه به سیستم  فروش لحظه‌ای موجودی انبار در حال تغییر است. در ارتباط با به اتمام رسیدن یک محصول، وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین این حق را برای خود قائل است که سفارش کاربر را لغو و مراتب را به مشتری ابلاغ و وجه مورد نظر را حداکثر طی زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت به‌حساب مشتری واریز نماید. مشتری نیز می‌تواند زمانی را در اختیار تیم فروش قرارداده تا تمام تلاش خود را در جهت تهیه محصول از منابع دیگر و یا جایگزینی آن با محصول دیگر را بکار گیرد.

با توجه به تغییرات در سیاستگذاری‌های فروش، اتمام موجودی کالا، عدم تفاهم با شرکت‌های صاحب کالا و اتفاقات پیش‌بینی نشده، وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین این حق را برای خود قائل است که فروش کالا را متوفق و یا به‌حالت تعلیق درآورد. بدیهی‌ست تمام سفارشات تا قبل از تاریخ اخذ تصمیمات فوق، به‌صورت کامل انجام خواهد شد.

درصورت بروز هرگونه اشکال در فرآیند پرداخت و ثبت اطلاعات وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین این حق را برای خود قائل و محفوظ می‌داند که سفارش را لغو و هزینه را حداکثر طی زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت به کاربر برگرداند.

احراز و تایید هویت کاربران در سیستم توسط اطلاعات درج شده در فرم‌های ثبت نام توسط خودشان می‌باشد. از این‌رو، مسئولیت صحت تمامی اطلاعات به‌عهده کاربر بوده و خسارات ناشی از آن نیز متوجه کاربر می‌باشد. آدرس‌های رایانامه، تلفن و پست مهمترین اطلاعات در سیستم فروش اینترنتی می‌باشد لطفا در ورود آن در فرم‌های اطلاعاتی دقت فرمایید. توجه داشته باشید، در هنگام دریافت کالا، احراز هویت توسط کارت ملی الزامی‌ست و معیار تحویل کالا به کاربر مطابقت اطلاعات درج شده روی بسته با اطلاعات کارت ملی می‌باشد. 

 خسارت در حمل و نقل / بازگشت(عودت کالا)

تمامی محصولات عرضه‌شده در این فروشگاه، قبل از ارسال بازرسی و از صحت سلامت ظاهری و مشکلات عادی اطمینان حاصل خواهدکرد. تمامی مشکلات ناشی از فرآیند حمل و نقل به‌عهده همان شرکت حمل و نقل(طبق درخواست کاربر درهنگام ارسال سفارش) خواهد بود و فروشگاه فروشگاه اینترنتی کتاب زین تنها زمینه و فرآیند را برای جبران خسارت فرآهم خواهد ساخت.(توصیه می‌گردد درهنگام تحویل کالا از صحت مشکلات ناشی از حمل و نقل اطمینان حاصل نمایید. مهلت پذیرش این مشکلات توسط فروشگاه ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا می‌باشد)

مشکلات ناشی از سلامت محتوایی و ساختاری محصولات به‌عهده فروشگاه اینترنتی کتاب زین می‌باشد. توجه فرمایید پذیرش محصولات مشکل‌دار با تایید کارشناس فروشگاه مقدور می‌باشد. مهلت بررسی و ارزیابی محصولات ۴۸ ساعت از زمان تحویل می‌باشد. فروشگاه اینترنتی کتاب زین تعهد می‌نماید در اسرع وقت نسبت به جایگزینی محصول اقدام و هزینه‌های احتمالی را پرداخت نماید.

مشکلات ناشی از سلامت فیزیکی محصول که توسط پیک موتوری و یا خودروی تحویل فروشگاه انجام شود، به‌عهده فروشگاه اینترنتی کتاب زین می‌باشد. فروشگاه اینترنتی کتاب زین تعهد می‌نماید در اسرع وقت نسبت به جایگزینی محصول اقدام و هزینه‌های احتمالی را پرداخت نماید.

 ارتباطات الکترونیکی / خبرنامه

از آنجا که پل ارتباطی جهت تبادل اطلاعات میان فروشگاه با شما مشتریان محترم از طریق رایانامه و تلفن همراه می‌باشد لطفا در ارسال و صحت موارد فوق دقت لازم را به‌عمل آورید.اطلاعیه‌ها و تغییرات از طریق همین آدرس‌ها به شما ارسال خواهد شد و خسارات وارده درصورت اشتباه بودن اطلاعات به‌عهده کاربر خواهد بود.

آدرس رایانامه در سیستم ثبت و در صورت تاییدشما، به‌صورت خودکار اخبار، اطلاعات، شرایط ویژه خرید و تغییرات ایجادشده در سیستم را از طریق رایانامه رسمی فروشگاه در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال خواهد کرد. شما می‌توانید امتیاز فوق را از طریق لغو دریافت خبرنامه غیرفعال سازید.

وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین هیچ‌گونه مکاتباتی با اکانتهای جی‌میل، یاهو، مایکروسافت ام‌اس‌ان و دیگر سرویس‌های ارائه‌دهنده با کاربران خود از طریق رایانامه(پست الکترونیک) و یا سرویس‌های چت نخواهد داشت و مسئولیت خسارات ناشی از آن به‌عهده کاربر خواهد بود.

وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کتاب زین هیچ‌گونه صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های بلاگ‌دهی، غیر از آنچه در صفحات اصلی وب‌سایت درج شده است، ندارد.

 آدرس پستی / کدپستی

آدرس پستی کاربر تنها مرجع ارسال و دریافت سفارشات می‌باشد. تنها در مواردی که گیرنده کالا با تشخیص و انتخاب کاربر تغییر یابد، سیستم به‌طور خودکار سفارش را به آدرس گیرنده ارسال خواهد کرد. با توجه به نحوه ارسال سفارشات توسط پیک یا سیستم پستی لطفا اطلاعات آدرس‌ پستی خود را با توجه به مکان‌نماهای فعلی شهری ثبت فرمایید.

ارائه کدپستی معتبر، شرکت پست را در تحویل سریع‌تر و دقیق‌تر مرسولات کمک خواهد کرد.

 محتوا / نظرات و بررسی / وبلاگ

محتوای گردآوری شده درمورد محصولات توسط تیم کارشناسی فروشگاه اینترنتی کتاب زین جمع‌آوری و گردآوری می‌شوند. استفاده از این محتواها در راستای مقاصد تجاری در وب‌سایت‌ها، فروشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های تصویری، صوتی و مکتوب، نیازمند مجوز کتبی و یا انتشار با حق کپی‌رایت به‌نام انتشارات دار زين العابدين می‌باشد.

با توجه به حجم بالای تعداد محصولات، ممکن است گردآوری توضیحات تخصصی آن کمی به‌طول انجامد. لطفا در مورد محصولاتی که فاقد توضیحات هستند کمی شکیبا باشید. لازم به‌توضیح است تمامی محصولات، دارای محتوای خصوصیات اصلی بوده و مشخصات کلی را به شما خواهد داد. لطفا درصورت مشاهده خطا در اطلاعات محصولات مراتب را به رایانامه ‌info@zein.ir گزارش فرمایید.

با توجه به سیاست‌های فروشگاه مبنی بر استفاده و به اشتراک‌ گذاشتن نظرات کاربران با همدیگر شما می‌توانید نظرات خود را در سیستم درج و در ارتباط با محصولات با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازید. نظرات شما پس از بررسی و تطبیق با قوانین محتوایی فرهنگی‌شاپ تایید و در سیستم نمایش داده خواهند شد. لطفا از نظراتی که حاوی مطالب غیرمفید و یا غیر مرتبط با محصولات می‌باشد، جدا خودداری فرمایید.

تیم مدیریت محتوای فروشگاه درصورت لزوم و درجهت حفظ نظم و قوانین حاکم می‌تواند مطالب ارسالی شما از طریق فرمهای تماس با ما، نظرسنجی و نقد و بررسی را ویرایش، حذف و یا درصورت لزوم جهت پیگیری به مراجع قانونی ارائه نماید.

لطفا از توهین به نظرات شخصی دیگر کاربران پرهیز کنید تا در محیطی دوستانه به تبادل اطلاعات پرداخته و در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسیم. لطفا در بخش نقد و بررسی از بزرگنمایی و مبالغه در ارتباط با محصول خودداری کرده و با نظرات منصفانه خود ما و دیگر کاربران را راهنمایی فرمایید.

دوستانی که مایل به نوشتن نقد و بررسی تخصصی در ارتباط با محصولات می‌باشند، می‌توانند فرم راهنما را مطالعه و مطالب خود را به آدرس info@zein.ir ارسال نمایند تا پس از بررسی در قسمت نقد و بررسی وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی با نام و مشخصات کامل آنها منتشر گردد. بدیهی‌ست نقد و بررسی‌های تخصصی قابل چاپ در خبرنامه و نشریه مکتوب مرتبط به چاپ خواهد رسید.

لطفا محتوای ارسالی خود را به‌ زبان فارسی(کیبرد فارسی) ارسال نمایید و از بهم‌ریخته‌گی کلمات(کشیدگی بیش از اندازه، جای خالی نامتعارف، شکلک‌ها و کاراکترهای غیر مرتبط) خودداری فرمایید. از درج لینک سایت‌های دیگر در بخش نظرات و نقد بررسی پرهیز کنید.

درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام کار با سیستم، مراتب را به آدرس web@zein.ir گزارش فرمایید.

نکات مهم

تایید سفارش به منزله قطعی بودن آن تلقی شده و کاربر نمی‌تواند سفارش را حذف کند. لطفا در انتخاب محصول دقت فرمایید.

لطفا دقت فرمایید مبلغ پرداختی شما با هر روش انتخابی باید معادل جمع نهایی فاکتور باشد. رقم جمع نهایی فاکتور پس از کسورات و یا اضافات مبالغ، محاسبه شده و ملاک تسویه حساب می‌باشد.

تمامی پرونده‌های خرید، در پنل کاربری شما و در قسمت تاریخچه سفارشات قابل رویت و پیگیری می‌باشد. لطفا جهت پیگیری مراحل سفارشات خود، قسمت وضعیت سفارش را بررسی نمایید.

تمامی تراکنش‌های مالی شما در پنل کاربری و در قسمت تراکنش بایگانی می‌گردد.

سیستم مالی و فروش ما برای تایید پرداخت‌هایی که از طریق سیستم کارت به کارت و یا واریز وجه به حساب صورت می‌گیرد، نیاز به زمان دارد که این خود به خود ارسال سفارش را با کندی مواجه می‌سازد. لطفا تا حد امکان پرداخت‌ وجه را از طریق درگاه اینترنتی انجام دهید.

نکات مهم، امنیتی و پرسش و پاسخ‌های خود را در ارتباط با درگاه پرداخت وجه اینترنتی از طریق ( این آدرس ) بیابید. توصیه می‌گردد مستندات آموزشی در ارتباط با نظام پرداخت از طریق کارتهای بانکی را نیز از طریق ( این آدرس ) دنبال کنید.

 

تاریخ ویرایش : ۱۳۹۶/٠۸/٠۳

لطفاً منتظر بمانید...