سوالات متداول

سوالات متداول

♦ هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ارسال سفارش شامل هزینه بسته بندی و آماده سازی و هزینه پست است. سیستم فروش خودکار فروشگاه اینترنتی کتاب زین بر اساس تعرفه شرکت پست تنظیم گردیده و مجموعه هزینه بسته بندی و ارسال با توجه به روش پست مورد نظر و بر اساس وزن اقلامی که در سبد خرید قرار داده اید محاسبه گردیده و در سفارش اعمال می‌گردد.

هزینه ارسال شامل تعرفه پست و هزینه بسته بندی است

 

 سفارش چه زمانی به دستم می رسد؟

از فردای روز فاکتور شدن سفارش که به منزله تأیید پرداخت آن است، سفارش بین 1 تا 3 روز کاری (برحسب تعداد کتاب ها - موجود بودن برخی کتاب ها در انبار - دسترسی به ناشر/توزیع کننده - لزوم هماهنگی تغییر قیمت کتابها و... ) برایتان ارسال می‌شود. پس از ارسال با توجه به نوع پست انتخاب شده، در حالت پست سفارشی ظرف 4 تا 7 روز کاری و در حالت پست پیشتاز ظرف 2 تا 4 روز کاری سفارش به دستتان خواهد رسید.

یک روز پس از ارسال بسته، می‌توانید کد رهگیری را با مراجعه به بخش کاربری و مشاهده سفارش و یا بررسی ایمیل تأیید ارسال بدست آورید. این کد را می‌توانید در سایت رهگیری مرسولات پستی وارد کرده و آخرین وضعیت بسته را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که گاهی، به روزرسانی اطلاعات کد رهگیری توسط اداره پست با تأخیر انجام می شود.

پس از ارسال بسته، مسئولیت آن بر عهده اداره پست جمهوری اسلامی ایران بوده و فروشگاه اینترنتی کتاب زین هیچ اقدامی روی آن نمی‌تواند انجام دهد. از اینرو اگر بعد از ارسال در زمان مقرر بسته به دستتان نرسید می‌توانید با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست مراجعه کرده و وضعیت آنرا جویا شوید. با توجه به اینکه کلیه بسته‌ها با بیمه ارسال می‌شوند اداره پست موظف است در صورت عدم تحویل بسته، خسارت وارده را طبق قوانین پست به شما پرداخت کند.

برای رهگیری مرسولات پستی می توانید به سیستم رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. کد رهگیری بسته ارسالی برای شما از طریق مراجعه به بخش کاربری و کلیک روی تب بارنامه ها بدست آورید. کد رهگیری معمولا 1 روز پس از ارسال بسته در قسمت بارنامه سفارش مشخص است. (ممکن است در مهر ماه یا برخی مواقع شلوغ سال، بارکد ها با کمی تاخیر ثبت شوند).

 

 آیا قیمت کتاب در سایت به روز است؟

فروشگاه اینترنتی کتاب زین با توجه به ارتباط مستقیم با بخش عمده‌ای از ناشران و مراکز توزیع معتبر کتاب در سطح کشور، قیمت برخی کتاب‌ها و محصولات فرهنگی را بر اساس اعلام این مراکز به صورت روزانه به روزرسانی می‌کند. با این وجود به دلیل تغییرات پی در پی قیمت، عدم اطلاع رسانی منسجم و کامل از طرف ناشران و همچنین حجم بسیار زیاد محصولات عرضه شده در سیستم، ممکن است در برخی موارد که محصول در انبار موجود نبوده، قیمت محصول با قیمت سفارش داده شده تفاوت داشته باشد.

توجه داشته باشید که فروشگاه اینترنتی کتاب زین به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نسبت به تغییر قیمت کتاب اقدام نمی‌کند و این موضوع صرفاً توسط ناشر و مرکز پخش مربوطه انجام می‌شود.

 

 آیا فروشگاه اینترنتی کتاب زین برای مشتریان تخفیف در نظر می گیرد؟

متأسفانه حاشیه سود کتاب نسبت به کسب و کارهای دیگر بسیار ناچیز بوده و از اینرو ارائه تخفیف به مشتریان محترم بسیار دشوار است. با این وجود فروشگاه اینترنتی کتاب زین در برخی موارد برای عرضه محصولات خود تخفیف ویژه در نظر می‌گیرد، برخی کتاب‌ها با توجه به همکاری ناشران محترم، با تخفیف ویژه دائمی در سیستم عرضه می‌شوند.

فروشگاه اینترنتی کتاب زین به مناسبت رویدادهای ملی و بین المللی تخفیف ویژه برای مشتریان در نظر می‌گیرد. اعضای خبرنامه و افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند از طریق ایمیل از این رویدادها مطلع شده و در زمان مشخص شده می‌توانند از تخفیف استفاده کنند.

  

 اگر تحویل بسته پستی توسط مأمور پست ممکن نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر هنگام مراجعه مأمور پست در محل حضور نداشته باشید، طبق قوانین پست دوباره به شما مراجعه خواهند کرد. اگر باز هم حضور نداشته باشید رسیدی با ذکر شماره و تاریخ مراجعه در محل قرار می‌دهند تا با استفاده از آن به اداره پست مراجعه کرده و بسته را تحویل بگیرد. اگر ظرف مدت مشخص مراجعه نفرمایید بسته به فرستنده که فروشگاه اینترنتی کتاب زین است مرجوع می‌شود.

همچنین ممکن است به دلیل صحیح نبودن یا کامل نبودن آدرس، اشتباه بودن کد پستی و یا عدم شناسایی آدرس توسط مأمور پست، بسته مرجوع شود. در این حالت مسئول سفارشات با شما تماس گرفته و موضوع را اطلاع می‌دهد. برای ارسال مجدد بسته لازم است هزینه پست را دوباره واریز فرمایید.

 

 اگر هنگام پرداخت آنلاین وجه از حسابم کسر شد ولی پرداخت در سایت تأیید نشد چه اقدامی باید انجام دهم؟

متأسفانه در موارد استثنایی به دلیل اشکال در سیستم پایانه پرداخت، ارتباط بین سرور بانک و سرور کتابفروشی و یا دیگر حالت‌های پیش‌بینی نشده امکان کسر وجه از حساب شما و عدم تأیید پرداخت وجود دارد. در حالت عادی پایانه‌های پرداخت بانک این گونه تراکنش‌ها را به صورت خودکار مسترد کرده و وجه ظرف مدت چند دقیقه تا حداکثر چند روز به حساب بانکی شما متسرد می‌گردد.

اگر به هر دلیل با گذشت 3 روز از زمان تراکنش وجه به حساب‌تان مسترد نگردید مسئله را با ذکر شماره سفارش، پایانه پرداخت انتخاب شده، تاریخ و ساعت تراکنش و 4 رقم آخر کارت تان از طریق ایمیل  info@zein.ir یا تماس تلفنی اطلاع دهید. وضعیت تراکنش از طریق بانک استعلام شده و در صورت صحیح بودن پرداخت، سفارش‌تان تأیید می‌گردد.

اگر پرداخت تأیید نشود لازم است موضوع را از طریق شرکت مسئول پایانه پرداخت پیگیری فرمایید.

1- بانک مرکزی - میز امداد شتاب (مغایرت شتابی) – تلفن 29911-021

2- بانک ملت - شرکت به پرداخت ملت

3- تجارت الترونیک پارسیان

4- تجارت الکترونیک سامان

5- بانک اقتصاد نوین

 

آیا خرید کتاب مشمول مالیات بر ارزش افزوده است؟

خوشبختانه قانون گذار محترم در قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز فروش کتاب را از شمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است. مطابق بابند 5 ماده 12 قانون مالیات برارزش افزوده کتاب جزء کالاهای معاف بوده وفروش آن مشمول مالیات وعوارض ارزش افزوده نمیباشد.

از اینرو فروشگاه اینترنتی کتاب زین نیز مالیاتی بابت خرید کتاب از مشتریان خود اخذ نکرده و هزینه پرداختی صرفاً شامل قیمت پشت جلد کتاب و هزینه بسته بندی و پست خواهد بود.

 

 شکایات و پیشنهادات خود را چگونه مطرح کنیم؟

ما همواره تلاش کرده ایم خدماتی مناسب و بهتر از دیگر کتابفروشی ها به کاربرانمان ارائه کنیم. با این وجود ممکن است در هر مرحله از ثبت سفارش شما تا دریافت آن با مشکلی روبرو شده باشید و یا پیشنهادی برای بهبود امور داشته باشید.

مدیر سایت، آقای سيد زين العابدين ، صمیمانه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان است.

برای این منظور می توانید به یکی از روشهای زیر با ایشان تماس بگیرید:

آدرس ایمیل مستقیم: web@zein.ir

تماس طی ساعات 9 الی 13 و 16 الی 20:30 با تلفن 37732731 025 

 

 آیا خدمات پس از فروش توسط فروشگاه اینترنتی کتاب زین ارائه می شود؟

فروشگاه اینترنتی کتاب زین همانند دیگر کتابفروشی ها صرفاً کتابهای مورد نیاز مشتریان را در اختیار آنها قرار داده و هرگونه خدمات و پشتیبانی در خصوص کتاب بر عهده ناشر مربوطه است. بدین ترتیب پس از ارسال کتاب برای مشتری، مسئولیت فروشگاه اینترنتی کتاب زین در خصوص سفارش مشتری به اتمام می رسد.

 

 چگونه پرداخت الکترونیکی انجام بدهم؟

پرداخت آنلاین از طریق پایانه های پرداخت بانکهای ملت، پارسیان، اقتصاد نوین و سامان انجام می‌شود. هنگام ثبت سفارش می‌توانید یکی از پایانه‌های پرداخت را انتخاب کرده و با در دست داشتن اطلاعات کارت خود شامل شماره 16 رقمی، شماره 3 یا چهار رقمی CVV، تاریخ انقضا و رمز دوم هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در روش پرداخت آنلاین، در صورت تأیید پرداخت سفارش به صورت خودکار به صورت فاکتور شده تبدیل گردیده و در فهرست آماده سازی قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که برای پرداخت آنلاین لازم نیست کارت بانکی‌تان توسط همان پایانه پرداخت صادر شده باشد و پایانه‌های پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب قابل استفاده هستند.

 

فروشگاه اینترنتی کتاب زین حق تغییر قوانین و شرایط استفاده از سیستم را در هر لحظه برای خود محفوظ می دارد.

 

لطفاً منتظر بمانید...